Російсько-українська кібервійна: як долучитися до IT-армії та бути корисним на кіберфронті

Долучайтесь до кіберспротиву: як стати частиною IT-армії в Україні

Навесні 2023 року українці спостерігали цікаві події, які відбулись в медіа-просторі країни-агресора. Російське телебачення раптом почало транслювати звернення президента України, пісню «Ой, у лузі червона калина» та інший контент, який викликав у душах росіян неспокій. Все це вдалося зробити хакерам, які хотіли вплинути на моральний стан ворогів.

Але існує набагато більше не таких ефектних атак,  проте дієвих — про більшу частину роботи наших хакерів не пишуть в новинах. Боротьба на кіберфронті триває безперервно та потребує значних ресурсів, зокрема людських.

Стати частиною IT-фронту може кожен, навіть не маючи спеціальних навичок. Представники хостинг-провайдера Cityhost.ua підготували для вас статтю про те, як долучитися до IT-армії професіоналам та звичайним громадянам, і куди для цього потрібно звертатися.

Як долучитись до кіберспротиву

Російсько-українське протистояння точиться вже понад 9 років, протягом яких боротьба велась не лише безпосередньо на фронті, а й в кіберпросторі. З боку країни-агресора весь цей час також здійснювалися хакерські атаки, запускалися віруси, розповсюджувалася дезінформація. Саме тому важливими завданнями для українських оборонців стала не лише дестабілізація цифрового простору ворога, а й захист наших IT-структур.

Для проведення всіх цих операцій потрібно багато технічних потужностей. Зокрема, йдеться про виділені та віртуальні сервери. Звичайно, потрібні також досвідчені фахівці в цій сфері. Наразі долучитись до кібервійськ можуть всі охочі. Допомогу кібервійську можна надавати декількома способами:

  • Стати частиною кібервійськ як фахівець. Українська IT армія має безліч роботи для інженерів, розробників, а також дизайнерів та копірайтерів.
  • Виконувати завдання, для яких не потрібні спеціальні знання. Вони зазвичай є ситуативними. Це може бути допомога нетехнічного характеру, розгін певних повідомлень, створення скарг на канали в Телеграм тощо.
  • Надати свою техніку. Щоб допомогти на кіберфронті, можна передати в користування свій виділений сервер, VPS сервер або комп’ютер. Вони можуть використовуватись з ціллю провести масштабну DDoS-атаку.

Крім цього, охочі можуть мобілізуватися — підписати контракт в армії на відповідні посади. Кібервійську потрібні тестувальники, розробники та інші фахівці.

Чи можна долучитися до IT-армії без знань у цій сфері

Найпростішим рішенням в цьому випадку може стати встановлення певних програм на свій сервер (виділений/VPS) або комп’ютер. Вони отримають доступ до ресурсів та зможуть виконувати спрямовані атаки на ворожі системи. Таким чином хакери отримують широкі можливості для обвалення важливих сервісів, як це було із виведенням з ладу сайту Московської біржі.

Проте потрібно бути обережним під час виконання завдань та використовувати перевірені програми та лінки. Їх можна знаходити на сайтах офіційних органів — наприклад, Міністерства цифрової трансформації. Ще одним способом кіберборотьби може бути пошук ворожих ресурсів (сторінок чи телеграм-каналів) та завалювання їх скаргами. Крім цього, можна розкручувати певну інформацію в популярних соціальних мережах, щоб зменшити вплив російської пропаганди.

Якщо обираєте цей спосіб, то варто звернути увагу на проєкт, створений Департаментом кіберполіції — STOP RUSSIA MRIYA. Це координаційний чат, який включає бот для повідомлень про рух техніки ворога, чат-бот для збору інформації про ворожі телеграм-канали, а також чат для отримання завдань. Користувачі таких соцмереж як Twitter та Linkedin, які володіють іноземними мовами, також можуть розповідати іноземцям правду про війну.

IT-спеціалісти можуть стати частиною кібервійськ

На кіберфронті також дуже потрібні досвідчені фахівці для виконання професійних завдань. В цьому випадку можна обрати один з наступних напрямів допомоги:

  • подати резюме в miltech-компанію;
  • долучитися до спільноти волонтерів.
  • укласти контракт зі Збройними Силами України.

В структурі ЗСУ передбачені окремі підрозділи, що спеціалізуються на різних напрямках кіберборотьби. Керівники цих підрозділів часто шукають інженерів, тестувальників, розробників та інших професіоналів у сфері IT.

На волонтерських засадах зараз уже працюють сотні фахівців. Серед них є розробники, хакери та інші спеціалісти. Вступити до спільноти можна через телеграм-чат IT ARMY.

Які вакансії доступні в мілтек-компаніях

Після повномасштабного вторгнення на ринку з’явилось багато мілтек-проєктів різного масштабу. Вони спрямовані на розробки продуктів військового призначення. Це можуть бути застосунки для зв’язку чи сповіщення про тривоги, розробка ПЗ для дронів, різні роботизовані системи та багато інших винаходів. Щоб долучитись до таких компаній, потрібно мати професійні знання, а в деяких випадках контракт із ЗСУ та офіцерське звання.

В цілому є багато способів підтримати кіберфронт та послабити IT-структуру ворога. Фахівці забезпечують інформаційну, технічну та інтелектуальну допомогу, наближаючи нашу Перемогу. Зробіть свій внесок і ви!

За матеріалами сайту 1News

0

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

Ihor Romanets

0
Коментарі: 0Публікації: 197Реєстрація: 02-10-2017