Військові США вражені тим, як добре себе показав Starlink в умовах російсько-української війни. Попри численні спроби агресорів заглушити передавачі, вони забезпечили стійке з’єднання.
Starlink на війні працює як треба
8 березня генерал Джеймс Дікінсон з космічного командування США заявив, що вражений тим, як супутникова система Starlink працює в умовах війни в Україні. Про це він доповів на сенатському комітеті з озброєнь.
За словами генерала, Росія намагається глушити всі наземні канали передачі інформації. Робиться це з метою запобігти передаванню населенням відомостей про пересування військ. Але впоратися з супутниковими антенами Starlink загарбникам так і не вдалося.
Також відомо, що російські війська почали систематично руйнувати наземні ретранслятори мобільного зв’язку. Саме тому одне з ключових питань щодо поточної ситуації від сенаторів стосувалося можливості американських комерційних компаній та військових запобігти подібного в майбутньому.
Американська військово-цивільна співпраця
Військові США і надалі підвищуватимуть інтеграцію з комерційними компаніями. Події в Україні показали, що 2000 супутників Starlink в умовах війни дійсно мають сенс. Ані заглушити їхній сигнал, ані пошкодити мережу протисупутниковою зброєю не вийде.
Зараз Міністерство оборони сформувало групу з 10 найбільших комерційних супутникових операторів, разом з якими шукатиме відповідь на нові виклики. До цього об’єднання входить і компанія Ілона Маска, який надав Україні пристрої для прийняття сигналів від своїх сателітів. Тож його участь уже можна вважати військовою допомогою США.
За матеріалами Spacenews.com