Свято щорічно відзначають на 256-й день року — 13 вересня, якщо рік високосний — 12 вересня. Таке число обрано не випадково: 256 — це кількість цілих чисел, яку можна виразити за допомогою одного восьмирозрядного байта, а також це максимальний ступінь числа 2, який менше кількості днів у році – 365. У 2020 році День програміста відзначають 12 вересня.
День програміста: історія свята
В Україні День програміста святкують неофіційно, але в ряді країн він входить в число державних свят. Найчастіше свято відзначають в компаніях, вітаючи працівників, влаштовують корпоративи і вечірки.
День програміста: цікаві факти
1. Мова програмування Python названа не на честь змій, хоча іконки файлів з написаними на ньому скриптами або логотипи середовищ розробки часто нагадують голову пітона. Мова отримала назву на честь скетч-серіалу Літаючий цирк Монті Пайтона, шанувальником якого є автор Python.
2. Деякі програмісти використовують для налагодження коду метод каченяти. Для цього потрібно поставити на робочий стіл іграшкову качку (або уявити її) і детально пояснювати рядок за рядком, що повинна робити програма. Вдаючись до цього методу, програміст часто зустрічає помилку, яка «загубилася» при написанні коду.
3. Першим в світі програмістом була жінка — англійка Ада Лавлейс. В середині 19 століття вона склала план операцій для прообразу сучасної ЕОМ — аналітичної машини Чарльза Беббіджа, за допомогою яких можна було вирішити рівняння Бернуллі, що виражає закон збереження енергії рухомої рідини.
Найвідоміші програмісти
1. Бйорн Страуструп — автор мови програмування C ++.
2. Лінус Торвальдс, автор Linux — ядро операційної системи GNU / Linux, що є на даний момент найпоширенішою з вільних операційних систем.
3. Співзасновник компанії Apple, розробник комп’ютерів американець Стів Возняк — заснував Apple Computer разом зі Стівом Джобсом в 1976 році.
4. Програміст і винахідник, бізнесмен і один з найбагатших людей світу — Білл Гейтс, засновник і найбільший акціонер компанії Microsoft.
5. Марк Цукерберг — творець всесвітньо відомої і вкрай популярної соціальної мережі Facebook.
З днем програміста! Нехай все буде automagically!