Кіберзлочинці користуються зростаючою популярністю додатків для знайомств на кшталт Tinder, Match, Bumble тощо. Адже кількість їхніх користувачів у період пандемії коронавіруса істотно збільшилася.
Як повідомляє прес-служба Інтерполу, підрозділ із розслідування фінансових злочинів отримує скарги з усього світу на шахрайство з використанням додатків для знайомств. У зв’язку з цим Інтерпол направив 194 країнам світу так звану “фіолетову картку” (Purple Notice), в якій настійно рекомендував користувачам додатків для знайомств проявляти більшу обережність і не бути надто довірливими в online-відносинах.
Шахрайська схема здійснюється в кілька етапів. На першому етапі зловмисники знайомляться з потенційною жертвою в додатку (назва платформи Інтерпол не уточнив). Коли спілкування стає регулярним, і у жертви з’являється певний рівень довіри, шахраї починають давати їй поради з вкладення грошей. Потім вони переконують встановити додаток, призначений нібито для трейдингу.
Далі шахраї переконують жертву купувати різні “фінансові продукти”. Після того, як жертва переведе зловмисникам певну суму, всі контакти з нею припиняються, а її обліковий запис у додатку блокується.
“Фіолетова картка” – повідомлення Інтерполу про використовувані злочинцями способи, процедури, об’єкти, пристрої або схованки. Крім “фіолетової картки” також є картки інших кольорів: червоного (повідомлення про необхідність негайного арешту), жовтого (повідомлення про розшук зниклого), синього (повідомлення про необхідність контролю за пересуваннями підозрюваного), зеленого (попередження про діяльність небезпечної особи), чорного (інформація про непізнані тіла) і оранжевого (попередження про подію або людину, що становить небезпеку).
За матеріалами Cybercalm