10 простих порад для безпеки у мережі Інтернет

Зловмисники постійно намагаються отримати несанкціонований доступ до Вашого персонального комп’ютеру, комунікатору або планшету, щоб викрасти Ваші персональні дані. Шкідливе програмне забезпечення, спам та фішинг — загрози, що найчастіше зустрічаються CERT-UA. Ці 10 правил — простий спосіб вберегтися від перелічених загроз.

1. Встановіть антивірусний захист

Встановіть та оновлюйте ліцензійний антивірус. Бажано, щоб оновлення здійснювалось регулярно та автоматично. Надайте можливість антивірусу регулярно (наприклад, шомісячно) здійснювати перевірки Ваших файлів. Якщо це можливо, використовуйте фаервол операційної системи — це дозволить контролювати з’єднання Вашого комп’ютера з Інтернетом.

2. Завжди встановлюйте оновлення програмного забезпечення

Розробники операційних систем, браузерів та іншого програмного забезпечення, як антивіруси, системи керування базами даних, офісні пакети програм регулярно випускають оновлення, які закривають виявлені вразливості. Використовуйте автоматичне оновлення, де це можливо. У разі, якщо це не можливо — регулярно вручну оновлюйте Ваше програмне забезпечення, завантажуючи оновлення з офіційних сайтів в Інтернеті.

3. Використовуйте надійні паролі

Важливо вигадати складний для підбору пароль, особливо для вразливих технічних засобів, таких як WiFi-мережі. Не використовуйте скрізь один і той самий пароль, змінюйте його регулярно (наприклад, раз на рік). Не зберігайте Ваші паролі в Інтернет-браузері. Використовуйте двохфакторну автентифікацію там, де це можливо.

4. Приєднуйтесь тільки до перевірених WiFi-мереж

Публічні та незахищені WiFi-мережі дозволяють іншим передивлятись, що Ви відвідуєте в Інтернеті та які дані відправляєте. Тому, не відправляйте важливої інформації (електронні поштові скриньки, дані кредитних карток, дані онлайн-банкінгу тощо) через недовірені та незнайомі мережі. Захищайте Вашу домашню WiFi-мережу за допомогою протоколу WPA з шифруванням AES, щоб захистити Вашу мережу від несанкціонованих втручань ззовні.

5. Не відкривайте повідомлення та незнайомі файли, які Ви не очікуєте

Чи траплялось Вам неочікувано отримати подвідомлення з прикріпленим файлом з гіперпосиланням, або запрошення увійти в систему? Будьте пильними та не відповідайте на такі повідомлення, навіть, якщо Ви знаєте відправника. Приймайте тільки ті повідомлення, які Ви очікували отримати. Ніколи не залишайте спам, видаляйте його.

6. Встановлюйте програмні продукти тільки з офіційних джерел

Програмні продукти для Вашого комунікатора та планшету також можуть містити шкідливі програмні продукти. Тому, встановлюйте програми, дотримуючись ліцензій на їх використання, та тільки з легальних сайтів. Читайте відгуки інших користувачів перед встановленням, якщо вони доступні.

7. Перевіряйте адреси веб-сайтів

Перевіряйте веб-адресу (URL) та сертифікат (замок в адресному рядку Вашого браузеру), щоб визначити, чи не підроблений сайт Ви відвідуєте. Немає зображення замка? Не вводьте чутливої інформації на цьому веб-сайті. Також, використовуйте закладки для веб-сайтів, які Ви часто відвідуєте. Також будьте уважні, відкриваючи абревійовані посилання, які часто використовуються у соціальних мережах.

8. Подумайте перед тим, як викласти щось у мережу Інтернет

Дуже легко викласти інформацію у мережі Інтернет, але дуже складно прибрати її з неї. Тому, думайте перед тим, як викласти щось у Інтернет. Захищайте свої сторінки у соціальних мережах та будьте розбірливими у тому, кому дозволяєте доступ до власних профілів і даних. Якщо Ви ділитесь інформацією, впевніться у тому, що знаєте цю організацію і/або особу. Вкажіть скільки ця інформація може зберігатись та з якими ще організаціями і/або людьми вона може бути розділена ще.

9. Закривайте випливаючі вікна клавішами Alt+F4

Ніколи не клікайте «Згоден», «Ok», «No» або Х для закриття небажаного вспливаючого вікна — Ви можете випадково встановити шкідливе програмне забезпечення. Найкращий шлях закрити таке вікно — комбінація клавіш Alt+F4. Також можливо встановити фільтр випливаючих вікон (pop-up filter).

10. Дійте на власний розсуд

Якщо щось занадто добре, щоб бути правдою — це зазвичай не правда. Будьте пильні та не довіряте тим особам/технологіям/явищам, яких Ви не знаєте.

Важливо: іноді з Вашим комп’ютером трапляється небажане, навіть, якщо Ви дотримувались цих правил. Наприклад, вірус може видалити Ваші дані або Ваш жорсткий диск може бути пошкоджено. Якщо Ви робите резервні копії, Ви зможете використати зкопійовані раніше дані. Можна робити резервні копії на зовнішні носії даних, такі як DVD-диски, USB-носії та жорсткі диски, які зберігати в іншому, відключеному від мережі Інтернет місці.

0

Автор публікації

Офлайн 4 тижні

Ihor Romanets

0
Коментарі: 0Публікації: 203Реєстрація: 02-10-2017