Браузер Firefox виявився крутішим за Google Chrome

Google Chrome ще ніколи не був настільки популярним-веб-браузером користуються 69 відсотків усіх користувачів настільних комп’ютерів і 64 відсотки користувачів мобільних пристроїв. Кожного разу, коли ви відвідуєте веб-сайт або проводите пошук, можливо, знову ж таки за допомогою Google, відправлена вами інформація повертається в інфраструктуру компанії. І це не рахуючи рекламних трекерів від Google і Facebook, які стежать за вами в Інтернеті.

Але так бути не повинно. Незважаючи на невелику частку ринку мобільних браузерів, Mozilla повністю переписала свій додаток Firefox для Android, щоб покладатися на власну інфраструктуру, а не на інфраструктуру Google, яка використовується в більшості браузерів. Переробка додатка для Android, що отримав назву Firefox Daylight, послідувала за тим, як компанія в минулому році тестувала функції в попередній версії. Для жителів Європи новий додаток Firefox було запущено у вівторок, а жителі США можуть отримати його з 27 серпня.

Однією з головних відмінностей Firefox для Android від конкурентів є те, що він використовує Geckoview, движок рендеринга браузера Mozilla. “Ми є єдиним незалежним веб-браузером, доступним на Android”, – говорить Дейв Кемп, віце-президент Firefox.

Браузерні движки-це ключові елементи інфраструктури, що лежать в основі кожного веб-браузера. Вони виконують основні функції браузера, необхідні для роботи в мережі. Однак розробникам доступні тільки три основних. Це Blink, що належить Google, Apple WebKit і Mozilla Geckoview.

З обмеженого числа доступних варіантів домінує Google Blink. На Android, Microsoft Edge, Brave Browser і Chrome використовують Google Blink. Microsoft була останньою фірмою, яка перейшла на базову архітектуру Google, оскільки вона впровадила Blink в Edge в грудні 2018 року. На iPhone закрита екосистема Apple вимагає, щоб всі браузери, включаючи Chrome, використовували WebKit в якості базових механізмів.

“Включення нашого ядра браузера до складу нашого продукту-відмінний спосіб внести всі зміни, які, на нашу думку, нам необхідно внести, щоб зробити Інтернет там, де ми хочемо, – говорить Кемп. Це також означає, що якщо Blink страждає будь-якими вразливостями безпеки, браузер Mozilla не постраждає. “Ця незалежність дозволяє нам створювати користувальницький інтерфейс, який у поєднанні з загальною більш високою швидкістю перегляду забезпечує безпрецедентну продуктивність”, – додає Mozilla.

0

Автор публікації

Офлайн 6 днів

Ihor Romanets

0
Коментарі: 0Публікації: 158Реєстрація: 02-10-2017